NAJLEPSI W EUROPIE

Jeszcze nie tak dawno, bo w czerwcu ubiegłego roku, autorki międzynarodowego projektu LYPS – Barbara Głuszcz, Agata Czarniakowska i Dorota Zimacka wraz z uczniami świętowały zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie „Nasz projekt eTwinning 2013”. W ostatnich  dniach dotarła do szkoły jeszcze wspanialsza wiadomość: okazało się, że międzynarodowa komisja uznała ten projekt za najlepszy w Europie i tym samym stał się on laureatem konkursu eTwinning Prizes 2014! Wybrano go spośród najlepszych 134 europejskich projektów i określono jako „wspaniały przykład współpracy partnerskiej oraz prezentujący ponadprzeciętne osiągnięcia”. W nagrodę laureaci zostali zaproszeni na ceremonię wręczenia nagród do Brukseli w dniach 7-10 kwietnia 2014 roku.

Organizatorzy zaprosili z każdego zwycięskiego projektu 33 osoby. Naszą szkołę będzie reprezentować dziesięcioosobowa delegacja: trzy nauczycielki - Barbara Głuszcz, Agata Czarniakowska, Dorota Zimacka) oraz siedmioro uczniów z klas: VI C (Maja Dmochowska, Kamila Nagórka, Mikołaj Tyborowski) i VI D (Wiktoria Ciecierska, Maria Godlewska, Aleksandra Kruszewska, Kacper Łuniewski), wyłonionych w drodze losowania spośród osób najbardziej zaangażowanych w działania projektowe. Pozostała część  to nauczyciele i uczniowie z: Grecji, Włoch i  dwóch szkół rumuńskich. To już drugi nasz sukces na szczeblu europejskim: w 2012 roku nasz projekt „ICT, You & Me” zdobył drugą nagrodę.

Wcześniej projekt „LYPS” otrzymał Krajową i Europejską Odznakę Jakości. W ogólnopolskiej gali wręczania nagród w Warszawie w czerwcu 2013 roku uczestniczyli najaktywniejsi uczestnicy projektu: Maria Godlewska, Kamila Nagórka, Michał Boguszewski i Mateusz Murawski pod opieką Barbary Głuszcz i Doroty Zimackiej.

Jednym z celów projektu LYPS (Let Your Pasion Shine) było rozwijanie różnorodnych zainteresowań oraz odkrywanie pasji: informatycznych, językowych, matematycznych, przyrodniczych, historycznych, muzycznych, artystycznych i sportowych. Może wyjazd do Brukseli spowoduje, że u któregoś z uczestników obudzi się także pasja podróżnicza? To czas pokaże!

Dorota Zimacka, Barbara Głuszcz, Agata Czarniakowska