MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

 

 

Spotkanie z myśliwymi

 

 
 

Na jedną z grudniowych godzin wychowawczych do klasy VI D zostali zaproszeni myśliwi z Wojskowego Koła  Łowieckiego w Wesołej: p. Izabela Motylińska oraz p. Andrzej Jałbrzykowski - tata Huberta z naszej klasy.

Prelegenci wyjaśnili nam, na czym polega praca myśliwego, obalając niektóre stereotypy na ten temat. Chociaż tak naprawdę łowiectwo to pasja, chęć częstego obcowania z naturą, to  bycie myśliwym to także obowiązek i praca. Uczniowie zapoznali się z przykładami ekologicznej działalności myśliwych: utrzymaniem równowagi populacji zwierząt, ochroną zwierząt łownych i ich środowisk bytowania, dokarmianiem zwierząt, budowaniem paśników, walką z kłusownictwem, pozyskiwaniem i magazynowaniem karmy.  Nasi goście z wielką pasją opowiadali nam  o zwierzynie łownej.  A znali tyle interesujących historii! Opowieści myśliwych były tak ciekawe, że nawet nasi klasowi "leniwce" słuchali ich z otwartą buzią.

Następnie braliśmy udział w zabawach i konkursach dotyczących rozpoznawania zwierząt. Mogliśmy także podziwiać piękny strój myśliwego. Nasi goście zapoznali nas również z gwarą myśliwską. Jej znajomość okazała się dla nas dużym wyzwaniem. Na zakończenie spotkania były nagrody i słodkie upominki.

Naszych gości musimy zaprosić jeszcze raz! To było ciekawe doświadczenie. Wszyscy uświadomili sobie, jak wielka jest rola człowieka w prowadzeniu racjonalnej gospodarki leśnej. 

Dorota Zimacka