MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

   

DZIEŃ PROJEKTU ELF

 

 
 

Od września 2015 roku w szkole realizowany jest międzynarodowy projekt Erasmus+ „English Learning Friends” (ELF). Dzień 22 marca został ogłoszony Dniem Projektu, w ramach którego odbył się specjalny apel, na którym gościliśmy Inspektora do Spraw Oświaty w Urzędzie Miasta Zambrów panią  Beatę Bernatowicz.

Po wystąpieniu dyrektora szkoły, uczennice klasy VI A (Alicja Gosiewska, Elżbieta Gosk, Natalia Miros, Julia Podbielska, Alona Krokhmalova, Aleksandra Grabowska) zaprezentowały grecki taniec ludowy – sirtaki (popularnie nazywany zorbą). Następnie zaśpiewano piosenkę projektu ELF, do czego zachęcano także całą społeczność szkolną zgromadzoną w sali gimnastycznej. W dalszej kolejności uczniowie podzielili się swoimi wrażeniami z wyjazdu do krajów partnerskich. Na początku przedstawiciele klasy VI D: Klaudia Krajewska, Zosia Milewska i Jan Krajewski opowiadali o swoich przeżyciach związanych z pobytem w Chorwacji. Wizytę w Finlandii podsumowały: Natalka Miros, Ela Gosk i Aleksandra Grabowska z klasy VI A oraz Weronika Fedorowicz z klasy VI D. Uczestnicy apelu w ciszy słuchali opowieści o pobycie swoich koleżanek i kolegi u rodzin chorwackich i fińskich, przygotowanych dla nich zajęciach w szkole oraz zorganizowanych wycieczkach do ciekawych miejsc w danym kraju. Opowiadaniom towarzyszyły przygotowane na tę okazję filmy o pobycie polskiej delegacji w Chorwacji i Finlandii. Po wysłuchaniu uczniów oraz obejrzeniu filmów, każdy zapewne doszedł do wniosku, że warto pracować i uczyć się języka angielskiego. Bez wątpienia, bezpośredni udział dzieci w sytuacjach wymuszających kontakt w języku obcym okazał się najlepszą lekcją nauki języka obcego.

Następnie wszyscy zebrani obejrzeli film prezentujący działania podejmowane w ramach projektu Elf. Zainteresowanie było duże, gdyż wkrótce na jego podstawie, uczniowie rozwiązywali quiz. W tym celu wykorzystano Kahoot - bezpłatną platformę do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów. Przedstawiciele klas, po zalogowaniu się i w porozumieniu z innymi uczniami z klasy, odpowiadali na pytania. Liczyły się nie tylko poprawne odpowiedzi, ale także czas ich udzielania. Oj, działo się! Emocje były ogromne! Ostatecznie zwycięzcami okazały się klasy: V B, VI A i IV B , których uczniowie otrzymali nagrody.

Na zakończenie dnia z Elfem podsumowano dwa konkursy plastyczne. Pierwszy dotyczył przedstawienia nowego wizerunku Mikołaja – jednego z głównych bohaterów projektu. Dyplomy oraz nagrody rzeczowe otrzymali:

1.    Jakub Załuska I A

2.    Bartosz Tymiński III D

3.    Natalia Leszczyńska III A

Drugi konkurs plastyczny polegał na wykonaniu plakatu promującego zdrowy styl życia i zachęcającego Mikołaja do zmiany sposobu odżywiania się i  do większej aktywności fizycznej. Zwycięzcami w tym konkursie zostali:

1.    Julia Truchel VI B

2.    Zofia Milewska VI D

3.    Alicja Gosiewska VI A

Zwycięskie prace pięknie prezentowały się w sali gimnastycznej, podobnie jak wcześniej przygotowane tablice ze slajdami obrazującymi działania projektowe.

Zapraszamy również do odwiedzania blogu projektu Erasmus+, który znajduje się na głównej stronie szkoły.

W przygotowaniu Dnia Projektu brały udział: Barbara Głuszcz, Dorota Zimacka, Agata Czarniakowska, Ewelina Łuniewska,  Iwona Wiaka , Monika Chaberek, a także  uczniowie z klubu Europejski Krąg oraz z Samorządu Uczniowskiego.

Dorota Zimacka, Barbara Głuszcz