Wieczór Gier Planszowych

14 lutego uczniowie klasy VI D wraz z wychowawczynią zorganizowali Wieczór Gier Planszowych. Na spotkaniu można było skorzystać z gier znajdujących się w klasie oraz każdy z uczniów mógł przynieść swoją i zagrać z rówieśnikami. Uczniowie grali przez ponad 2 godziny, podzieleni na grupy. Rywalizacja była duża – każdy przecież chciał wygrać i spróbować swoich sił w kilku grach. Spektrum „planszówek” było bardzo szerokie, a ich tematyka różnorodna, np. ekonomiczna, podróżnicza, matematyczna, ekologiczna. Oczywiście nie zabrakło takich, które opierały się na szybkości, zręczności lub spostrzegawczości.

Gry planszowe integrują grupy uczestników, podtrzymują więzi rodzinne, rozwijają wyobraźnię, ćwiczą pamięć, rozwijają myślenie krytyczne i dyskursywne, a przede wszystkim posiadają walor edukacyjny. To oczywiste, że tak jak wszelkie inne, służą rozrywce, jednak w ich przypadku, jak w żadnym innym, można realizować zasadę uczenia się przez zabawę. Doskonale uczą także trudnej sztuki wygrywania i jeszcze trudniejszej – przegrywania.

Chętnie nasze spotkanie jeszcze powtórzymy! Zachęcamy także innych do częstego próbowania swoich sił w grach planszowych. To wspaniały sposób na nudę!

Dorota Zimacka