MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

 

 

Jest taki dzień... Wigilia w kl. I a

 

 

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to przecież nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat.

20 grudnia  spotkaliśmy się z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem naszych uczniów na uroczystej Wigilii. Pomimo natłoku prac związanych ze zbliżającymi się świętami wszyscy goście zaszczycili nas swoją obecnością. Dzieci – w galowych strojach witały ich serdecznymi uśmiechami. Na środku sali czekał odświętnie przystrojony wigilijny stół. Biały obrus, sianko, palące się świece wnosiły cudowną atmosferę świąt. Świąteczne spotkanie, ukoronowane zostało  montażem  słowno - muzycznym pt. "Jest taki dzień..." przybliżającym magię i tajemnicę Bożego Narodzenia.

Po zakończonym występie był opłatek, świąteczne życzenia, nie zabrakło również wspólnego kolędowania przy herbatce i najpyszniejszych w świecie ciastach, które upiekli  na ten wieczór rodzice.

Pracownikom szkoły, nauczycielom i uczniom życzymy w imieniu własnym i dzieci z I a:

Wesołych świąt!

Bez zmartwień,

Z barszczem z grzybami, karpiem,

Z gościem, co niesie szczęście!

I  najwięcej zwykłego - ludzkiego szczęścia.

Wioletta Walasek

Monika Chaberek