„Jestem widoczny – jestem bezpieczny”

Droga do szkoły i ze szkoły do domu jest codziennością w życiu każdego ucznia. Aby była bezpieczna należy przestrzegać zasad oraz przepisów ruchu drogowego. Zapewnienie bezpieczeństwa jest jednym z zadań dla rodziców, policji i nauczycieli.

Uczniowie klas młodszych naszej szkoły spotkali się niedawno z pracownikami policji, którzy przeprowadzili pogadanki na temat  „Bezpieczna droga do szkoły”. Na koniec zajęć dzieci otrzymały też odblaski, aby zawsze mogły być widoczne podczas jesiennych i zimowych powrotów do domu.

Aby pogłębić wiedzę uczniowie klasy Ia wzięli udział w konkursie „Odblaskowa klasa”. Każde dziecko wie, że w ruchu pieszym ważne jest noszenie odblasków. Pierwszaki znają i stosują zasadę „ Jestem widoczny, jestem bezpieczny”.  We wtorek, 4 października wszystkie dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe przeszły ulicami miasta. Dzieci uczyły się prawidłowego poruszania w kolumnie i przechodzenia przez jezdnię. Zauważyły same, że odblaski zwiększyły ich widoczność, a przez to wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa.

Dzieci z klasy I a zwracają się z apelem do kolegów i koleżanek: Noście odblaski – będziecie bezpieczni na drodze.

Wioletta Walasek

Monika Chaberek