Lekcja plastyki w klasie I a

W piątek 19 maja gościliśmy w naszej klasie panią Annę Jasińską, mamę Oliwiera.

Pani Ania przygotowała ciekawe zajęcia plastyczne, a ich inspiracją była wycieczka do Drozdowa,  podczas której dzieci podziwiały zgromadzone w Muzeum Przyrodniczym okazy ryb akwariowych.

Zatem – tematem zajęć było wykonanie  akwarium. Każde dziecko otrzymało model ryby i korzystając z różnych technik plastycznych: farb, pasteli, plasteliny -  mogło ją pomalować. Dzieci z entuzjazmem zabrały się do pracy pod czujnym okiem pani Ani. Pod koniec lekcji powstały przeróżne rybki, które zawisły na sznurkach w przestrzennym akwarium.

Praca wszystkim bardzo się spodobała – a jej efekt – barwne akwarium zajęło honorowe miejsce w naszej klasie.

Dziękujemy pani Ani Jasińskiej za przeciekawe zajęcia.

Wioletta Walasek

Monika Chaberek