Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

w ramach Szkolnych Dni Dziedzictwa Kulturowego

9 listopada odbył się uroczysty apel dla uczczenia 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy 5C przybliżyli swoim szkolnym kolegom i koleżankom najważniejsze wydarzenia i postacie, które przyczyniły się do powrotu Polski na mapy świata po 123 latach niewoli. Motywem przewodnim uroczystości był zawsze aktualny patriotyzm i szacunek dla poświęcenia naszych rodaków w walce o wolność Ojczyzny.  W atmosferę powagi i zadumy wprowadzały uczestników apelu także dekoracje przygotowane przez p. Elżbietę Wojtkowską. Głównymi aktorami byli: Szymon Świerżewski, Piotr Milewski i Dawid Kontecki. Wiersze recytowały: Anna Dębek, Lidia Czajkowska, Patrycja Rakowska, Marlena Dietrich i Patrycja Truchel. Całość przedstawienia urozmaicona była utworami śpiewanymi przez solistki oraz chór pod kierunkiem p. Katarzyny Nita-Murawskiej. O nagłośnienie zadbał p. Jacek Kalupa. Za scenografię i przygotowanie uczniów odpowiedzialny był p. Tomasz Piórkowski.

Tomasz Piórkowski