Videochat z Włochami

We czwartek 27 października uczniowie klasy 5A spotkali się na wideokonferencji      z rówieśnikami ze szkoły podstawowej w Valenzano we Włoszech. Jest to jeden         z elementów realizacji międzynarodowego projektu ELF w ramach programu ERASMUS+. Trwające ponad 30 minut konwersacje zadowoliły wszystkich jej uczestników. Uczniowie wymieniali się wiedzą dotyczącą przedmiotów używanych przez nich w czasie zajęć lekcyjnych. Najzabawniejszymi momentami internetowego spotkania były wyrazy powtarzane w ojczystych językach przez uczestników z jednej i drugiej szkoły. Nasi uczniowie zgodnie stwierdzili, że angielski jest językiem o wiele łatwiejszym od włoskiego.

Tomasz Piórkowski