MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna


 

 

Rodzinna "Czwartakiada" w SP 4


 
 

            Stowarzyszenie Przyjaciół „Czwórki” wspólnie z dyrekcją i nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 4 w dniu  22 marca zaprosiło uczniów i ich rodziców do udziału w rodzinnych zmaganiach sportowych. Ich zasadniczy celem  było zaszczepienie wśród wychowanków zdrowego stylu życia i pokazanie, jak atrakcyjne może być wspólne spędzanie wolnego czasu. Dodatkową zachętą do odwiedzenia szkoły miały być pokazy sportowe. Licznie przybyła publiczność mogła podziwiać umiejętności mistrzyni karate –Anny Kaczyńskiej oraz grupy trenującej pod jej kierunkiem. Ciekawie zaprezentowały się również dziewczynki uprawiające gimnastykę artystyczną, a kierowane przez Lilianę Gregorian. Na zakończenie tej części czwartakiady wystąpiły dziewczęta z grupy tanecznej Małgorzaty Łamarz.

Główną część rozgrywek zajęły zmagania sportowe rodzin. Każda rodzina była reprezentowana przez dziecko i rodzica. Ich zadaniem było zaliczenie dziewięciu stacji, na których należało wykazać się różnorodnymi umiejętnościami sportowymi. Drużyny miały na przykład trafić piłką do kosza, kopnąć piłkę do bramki od unihokeja, przejść po ławeczce gimnastycznej z woreczkiem na głowie i wykonaniem obrotu w połowie dystansu. Dzieci wraz z rodzicami rzucały też lotkami do tarczy, woreczkami do wiaderka czy obręczami na pachołek. Na każdej stacji zdobywano punkty. Na ich podstawie komisja konkursowa wręczała dyplomy i nagrody.

            Dodatkowo, każda z drużyn mogła wziąć udział w turnieju gry w piłkarzyki . Rozgrywki prowadzone były systemem pucharowym. Najlepszymi okazali się Ania Dębek z tatą. Zwycięska drużyna otrzymała złote medale i nagrody rzeczowe.

W czasie trwania „Czwartakiady” można było spróbować niezwykle smacznej pizzy przygotowanej przez szkolną kuchnię, zakupić lody czy napoje. Zdobyte w ten sposób środki zasiliły budżet Stowarzyszenia.

            W „Rodzinnej czwartakiadzie” uczestniczyło ponad 100 osób. Wszyscy udowodnili, że zmagania sportowe nie stanowią dla nich problemu. Sportowa zabawa podobała się dzieciom i ich rodzicom. Każda drużyna została nagrodzona. Na najlepszych czekały dodatkowe niespodzianki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Szczególne słowa uznania należą się tym, którzy zdobyli komplet punktów. Byli nimi: Michał Dębek, Hanna Drożęcka, Maria Grabowska, Pola Kołakowska, Jakub Mężyński, Oskar Modzelewski, Aleksandra Nowacka, Marcel Plona i Alicja Włodkowska –wszyscy z rodzicami.

            Nagrody, często o znacznej wartości, zostały ufundowane przez naszych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy.

Lista sponsorów „Rodzinnej czwartakiady”

1.   Bank Spółdzielczy w Zambrowie – p. prezes Zenona Zalewska

2.   MARKOMP i Zambrów Org - p. Marek Matejkowski

3.   Golchem  Zambrów – p. Andrzej Gołaszewski

4.   Gumpol  Polmozbyt - p. Bogdan Kaczyński

5.   Firma Kontext  – p. Jan Szelągowski

6.   Centrum Handlowo Usługowe Gregorek – p. Leszek Gregorek

7.   NEGRESCO Hurtownia Art. Spożywczych, Lodów i Mrożonek – p.  Bogumiła Cholewicka

8.   Lidl Polska - p. Bogumił Dybowski

9.   Pan Eugeniusz Kaczyński - radny Powiatu Zambrowskiego.

Dyrektor szkoły

Ryszard Świderski

 

 

 

 

 

GALERIA