Wyśpiewali o wiośnie

Wiosna, ach to Ty…” – takie hasło przyświecało Konkursowi Piosenki Dziecięcej, który odbył się 22 maja w czytelni biblioteki szkolnej.

Adresowany był przede wszystkim do uczniów z klas integracyjnych. W zmaganiach wokalnych uczestniczyło 21 osób.

Komisja w składzie: p. Aldona Wiśniewska i p. Marzena Tyszka wyłoniła zwycięzców.

W kategorii klas I:

I miejsce – Zuzanna Antoniak i Wiktoria Mioduszewska

Kacper Zawistowski , Jakub Korzeniowski i Maja Nienałtowska

II miejsce – Oliwier Jasiński i Amelia Kulesza

Cezary Bartosiewicz i Jagoda Kamińska

III miejsce – Dominika Kalinowska i Julia Kalinowska

W kategorii klas II:

I miejsce – Paweł Zieliński i Anna Wądłowska

Aleksandra Sadowska i Małgorzata Śledziewska

II miejsce – Alicja Balik i Wiktoria Szupiluk

Marcin Sulkowski i Juliusz Koźluk

III miejsce – Igor Marczak i Oliwier Schaffner

Ocenie poddano głównie rytmiczność, zachowanie tempa i dynamiki oraz ogólne wrażenie artystyczne. Podczas występów panowała przyjazna atmosfera. Zaskakujące były interpretacje piosenek wykonanych przez uczestników.

Laureaci I i II miejsc otrzymali nagrody książkowe, a za III upominki. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy, które zostały uroczyście wręczone przez panią wicedyrektor Aldonę Wiśniewską.

Gratulujemy  wszystkim uczestnikom i zapraszamy w przyszłym roku.

Serdeczne podziękowania składam panu Jackowi Gałązce i panu Ryszardowi Jóźwikowi  za pomoc w organizacji konkursu.

Agnieszka Stachnik