Z wizytą na Komendzie Policji

We w wtorek 16 maja uczniowie klasy II a odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Zambrowie.

Zostali tam zaproszeni przez mamę Julka – p. Magdalenę Koźluk.

Dzięki uprzejmości pracowników i funkcjonariuszy drugoklasiści mogli praktycznie poznać, na czym polega praca w policji.

Zwiedzanie rozpoczęli od miejsca dowodzenia, gdzie przebywa dyżurny. Następnie udali się do pomieszczenia służącego dla osób zatrzymanych. Wycieczkę zakończyli na dziale administracji. Uwagę dzieci przyciągnął policyjny owczarek, tresowany pies do zadań specjalnych np. poszukiwania osób czy mienia. Radości nie było końca, gdy nasi uczniowie mogli przebywać w radiowozie używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Każde z nich mogło pochwalić się pamiątkowym zdjęciem na motocyklu.

Duże zainteresowanie dzieci wzbudziły elementy wyposażenia pracowników oddziałów prewencji. Wiedza jaką nabyli uczniowie „czwórki” pozwoliła im utwierdzić się w przekonaniu jak trudny i niebezpieczny jest zawód policjanta.

Na koniec wizyty przypomniano i utrwalono zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, rozdano odblaski i zrobiono pamiątkowe zdjęcie z panem Komendantem.

Szczególne podziękowania składamy mamie Julka, pracownikom i funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie za poświęcony nam czas i dostarczenie niezapomnianych wrażeń.

A.   Stachnik   B. Zaręba