TURNIEJ TRZECH RAKIET

Dnia 28.02.2017 od godziny 14.30 do 16.00  na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie odbył się Turniej Trzech Rakiet.

Celem  imprezy była przede wszystkim popularyzacja gry w tenisa ziemnego, tenisa stołowego oraz badmintona w środowisku szkolnym oraz integracja środowiska szkolnego. W turnieju uczestniczyli tylko uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie.

Turniej złożony był z trzech dyscyplin, rozegranych jednocześnie: tenis stołowy, badminton, tenis ziemny. System rozgrywek ustalono w dniu  zawodów, bezpośrednio przed rozpoczęciem turnieju.. Zgłoszenia do turnieju przyjmowali nauczyciele wychowania fizycznego. Grano dwa sety do 11 punktów. Serwujący zagrywał 2 serwisy po czym była zmiana.

Klasyfikacja w turnieju prowadzona była według sumy zdobytych punktów w poszczególnych dyscyplinach, zgodnie z poniższą tabelą:

MIEJSCE

VII

VIII

IX

PUNKTY

12

10

8

7

6

5

4

3

2

1

W imprezie wzięło udział 15 uczniów naszej szkoły; 5 dziewcząt i 10 chłopców w drodze rywalizacji wyłoniono najlepszych w kategoriach chłopców i dziewcząt.

Wśród dziewcząt klasyfikacja wyglądała następująco:

I m-ce Anna Dębek

II m-ce Hanna Drożęcka

III m-ce Aleksandra Olszewska

Natomiast wśród chłopców:

I m-ce Sebastian Dąbrowski

II m-ce Sebastian Mioduszewski

III m-ce Jakub Modzelewski

Dzieci na koniec dostały nagrody w postaci dyplomów oraz nagród rzeczowych.

Rafał Dmochowski