KONKURS RECYTATORSKI „CZTERY PORY ROKU”

W dniu 23 listopada w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Cztery Pory Roku”. Organizatorami były: p. Iwona Zakrzewska, p. Patrycja Matyjas oraz p. Magdalena Zielińska. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III oraz świetlicy. Tematyką była prezentacja utworu o charakterze przyrodniczym.

Celami konkursu było: rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją, zachęcanie do występów przed publicznością, prezentacja umiejętności uczniów oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Prezentacja uczestników oceniana była przez komisję, która w swojej ocenie uwzględniała: dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny oraz pamięciowe opanowanie.

W skład komisji konkursowej wchodzili:

kategoria klas I: p. Joanna Wiaksa, p. Magdalena Zielińska, p. Patrycja Matyjas

kategoria klas II: p. p. Joanna Wiaksa, p. Elżbieta Glińska, p. Patrycja Matyjas

kategoria klas III oraz świetlica: p. Joanna Wiaksa, p. Iwona Zakrzewska, p. Magdalena Zielińska

Przyznano następujące miejsca:

W klasach pierwszych:

I miejsce – Wiktoria Mioduszewska kl. I a

II miejsce- Zofia Gosk kl. I b

W klasach drugich:

I miejsce- Adrianna Cholewicka kl. II f

II miejsce- Magdalena Bobryk kl. II g

III miejsce- Albert Borawski kl. II c

W klasach trzecich oraz świetlica:

I miejsce- Julia Moczydłowska kl. III b

II miejsce- Ignacy Świerżewski kl. III d

II miejsce- Wiktoria Wojno kl. III f

III miejsce- Gabriel Lutostański świetlica szkolna

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci książek. Każdy uczestnik konkursu ponadto otrzymał dyplom oraz drobny upominek. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w podobnych konkursach.

P. Matyjas

I. Zakrzewska