NASZ PIERWSZY WYWIAD

(…)wszędzie marmur, szkło,

A za szkłem równiutko stoi

Mnóstwo różnych szklanych słoi,

Puszek z dziesięć czy piętnaście

A w nich  leki, proszki, maście(…)

(Jan Brzechwa „Cudowne lekarstwo”)

W środę 14.09.2016 r wraz z całą naszą grupą wybraliśmy się na przeprowadzenie pierwszego wywiadu do Apteki mieszczącej się przy ulicy Plac Sikorskiego 2. Po dotarciu na miejsce przywitały nas panie farmaceutki, które zaprosiły nas na zaplecze w celu udzielenia odpowiedzi na przygotowane przez nas pytania.

Uzbrojeni w masę pytań zapisanych na kartkach oraz w głowie zaskakiwaliśmy naszą rozmówczynię. Pani magister na każde nasze pytanie odpowiadała ciekawie i szczegółowo. Dowiedzieliśmy się jaką szkołę trzeba skończyć, aby zostać magistrem farmacji, w jakiej temperaturze przechowywane są leki, co to jest pierwszy stół, jakich leków w aptece jest najwięcej, dlaczego niektóre leki są wykonywane w aptece i wiele z innych o których niebawem będzie można się dowiedzieć na filmiku nad, którym aktualnie pracujemy.

Z wywiadu wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia i natchnieni werwą do kolejnych wywiadów. Zrobiliśmy mnóstwo zdjęć i nagraliśmy ciekawe filmy. Ponadto warto dodać, że Pani magister zdradziła nam iż jest absolwentką naszej szkoły.

Zachęcamy wszystkich uczniów do współpracy ! ;)

Uczniowie koła dziennikarskiego

„TV Czwórka”