Wycieczka kl. I a do Długoborza

16 marca uczniowie kl. I a odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Długoborzu.

W ośrodku zwiedziliśmy wiele ciekawych sal m.in. salę doświadczania świata, salę integracji sensorycznej i polisensorycznej, gabinet rehabilitacji, pracownię krawiecką.

Najwięcej wrażeń dostarczyły nam zajęcia z psami. Poznaliśmy Benia, Volvo i Rubina. Benio każdego ucznia przywitał buziakiem, co sprawiło, że nikt nie obawiał się kontaktu z pieskami. Mogliśmy się przyjrzeć jak zwierzęta posłusznie wykonują polecenia swoich opiekunek. Każdy uczeń poznał zasady wydawania komend zwierzakom oraz mógł sam wydać kilka komend oraz je karmić, głaskać i przytulać.

Kolejne emocjonujące zajęcia odbyły się w pracowni ceramiki. Obejrzeliśmy przepiękne prace uczniów SOSW. Poznaliśmy etapy pracy z gliną, a także sami mieliśmy okazję wykonać ozdobę wielkanocną – gliniane jajko. Wałkowaliśmy glinę, odrysowywaliśmy patyczkami od szablonu jajko,  a na koniec je ozdabialiśmy. Nasze ozdoby muszą wyschnąć, a następnie będą wypalane w specjalnym piecu, więc musimy na nie poczekać. Po zakończeniu pracy otrzymaliśmy dyplomy oraz świeżo wypalone wiosenne kwiaty.

Była to ciekawa wycieczka, która dostarczyła nam wiele wrażeń.

Składamy podziękowanie wszystkim pracownikom SOSW w Długoborzu i Drogim Rodzicom za poświęcony nam czas.

M. Chaberek, W. Walasek, E. Wołpiuk-Kossakowska