MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

 

 

 

Rodzice z I a czytają dzieciom

 

 
 

„Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swojego dziecka, oprócz okazywania mu miłości i przytulania, jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji.”

 Jim Trelease, autor „Podręcznika  głośnego czytania”

            W ostatnim czasie odbywało się systematyczne czytanie z rodzicami w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Warto czytać! Czytanie to doskonała forma kontaktu z dzieckiem, znakomity sposób zaspokajania potrzeb emocjonalnych. Dziecko słucha wówczas głosu zaangażowanego w czytanie rodzica, może obserwować jego mimikę i gesty. Jest to świetny czas do wspólnej zabawy i śmiechu, ale też do prowadzenia rozmów. Często dzieci zadają pytania, aby upewnić się czy dobrze zrozumiały treść książki, poznać znaczenie słów lub mają skojarzenia z poruszonymi tematami.

            W październiku pan Jerzy Korzeniowski zaprezentował nam „Sto bajek” Jana Brzechwy. Dzieci z zachwytem wysłuchały bajki „Wąsy”, „Mleko”, „Smok”, „Król i błazen”. Pani Sylwia Sawicka przybliżyła nam treść książki Nele Moost „Nie bawię się! Czyli o kłótni i o zgodzie”. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały przygód Skarpetki i oglądały piękne ilustracje.

            W listopadzie gościła u nas pani Marta Antoniak, która przeczytała nam bajkę Zbigniewa Teofila Jacha „O Grzesiu, który naprawiał świat”. Dzieci miały możliwość poznać zarówno bajki, a także przybliżyć sobie postać autora - zambrowianina. Dowiedziały się również, że autorami ilustracji są dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zambrowie. Kolejnym gościem w naszej klasie była pani Monika Urbanek, która zaprezentowała „Baśnie” Charlesa Perrault´a.

            Serdecznie dziękujemy rodzicom za poświęcenie czasu i zainteresowanie dzieci czytaniem.

Monika Chaberek

Wioletta Walasek