MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

 

   

Ślubowanie klas pierwszych

 

 
 

19 października to pamiętna data dla pierwszoklasistów. W tym dniu w murach

naszej szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I A i I B. Uczestniczyło w niej 40 pierwszoklasistów, ich rodzice, wychowawcy oraz dyrekcja.

            Wszystkich zebranych przywitał pan dyrektor Ryszard Świderski. Szczególnie ciepłe i serdeczne słowa skierował do najmłodszych. Odświętnie ubrani, w kolorowych biretach prezentowali się bardzo dostojnie.

            Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Panie wychowawczynie klas pierwszych zapoznawały i wdrażały swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcia nauki w szkole. Pierwszacy wraz ze starszymi kolegami z klas czwartych przygotowali na dzień ślubowania część artystyczną. Zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie przed licznie zgromadzoną publicznością. Uczniowie klasy I A zatańczyli poloneza. Cała część artystyczna została wzbogacona występami chóru pod kierunkiem pani Katarzyny Nity-Murawskiej.

            W dalszej części nastąpił najważniejszy moment tego dnia, czyli akt pasowania na ucznia, którego dokonał dyrektor szkoły pan Ryszard Świderski. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia wszyscy uczniowie otrzymali z rąk pani wicedyrektor Aldony Wiśniewskiej dyplomy.

            Na koniec uroczystości uczniowie rozeszli się do swoich sal. Czekał tam na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Cała uroczystość była wzniosłym i wzruszającym wydarzeniem, ponieważ nasi mali uczniowie z należytą dumą i godnością przeżywali każdy jej moment. Uroczyste słowa przysięgi wypowiadane przez pierwszaków na Sztandar naszej szkoły długo pozostaną w ich pamięci .

Monika Chaberek

Wioletta Walasek

Bożena Wojsz