SPOTKANIE KLAS INTEGRACYJNYCH

„Starajmy się, by świat dzieci sprawnych i niepełnosprawnych był jeden – bezpieczny i kolorowy”

13 czerwca 2017r. uczniowie i nauczyciele klas integracyjnych ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie gościli koleżanki i kolegów z zambrowskich szkół oraz przedszkolaków z SOSW w Długoborzu. Impreza odbywała się pod hasłem: „Wszystkie dzieci nasze są” i towarzyszyła jej piosenka Majki Jeżowskiej.

Organizowana impreza ma określony cel i zadania. Biorą w niej udział zarówno uczniowie pełnosprawni, jak i niepełnosprawni. Najważniejsze, że obie strony wynoszą z tych wzajemnych kontaktów wymierne korzyści.

Przybyłych gości powitała pani wicedyrektor Aldona Wiśniewska. Zapoznała zebranych z zaplanowanym przebiegiem imprezy i zaprosiła do wspólnej zabawy. Na początku spotkania wystąpił uczeń klasy I a Dawid Sawicki, który zaprezentował wiązankę tańców towarzyskich ze swoją partnerką Amelką. Następnie pierwszacy zaprosili zgromadzonych do żywiołowych tańców, które bardzo się wszystkim spodobały. Kolejnym punktem była prezentacja tańca w wykonaniu klasy V d.

Kiedy uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali przygotowane przez siebie piosenki i okrzyki, zaczęły się zawody sportowe. Następnie dzieci w grupach tworzyły kolorowe łańcuchy.

Gospodarze ugościli swoich kolegów i ich opiekunów pysznym poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców uczniów klas integracyjnych naszej szkoły oraz obdarowali lodami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Gości pożegnała pani wicedyrektor Aldona Wiśniewska wręczając każdej klasie pamiątkowe dyplomy.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Nasi przyjaciele byli bardzo zadowoleni i zaprosili nas do odwiedzenia ich w przyszłym roku szkolnym.

Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie, a rodzicom naszych uczniów za przygotowanie pysznych "słodkości".