„Jaś i Małgosia” na szkolnej scenie

W piątek 17 marca 2017 r. dzieci z koła teatralnego „Wesołe Skrzaty” zaprezentowały kolegom i koleżankom z klas I-III przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia”.

Publiczność z zainteresowaniem śledziła przygody bohaterów. Przedstawienie różniło się od tradycyjnej, znanej wszystkim wersji bajki. Czarownice rozsypały słodycze na drodze i w ten sposób zwabiły Jasia i Małgosię do chatki z piernika. Okazało się, że dzieci są łakomczuchami i wpadły w pułapkę. Na koniec wyszło na jaw, że to nie jest chatka piernikowa tylko fabryka słodyczy, a czarownice to pracownice magazynu. Słodycze zaś  wypadły z ciężarówki, która wyjeżdżała z magazynu. Nawet wilk okazał się być psem, tylko większego nieco wzrostu. Morał bajki była taki, że cudzego nie wolno brać bez pytania. Kolorowe kostiumy, scenografia i efekty dźwiękowe spodobały się wszystkim. Uwagę widzów przyciągnęły wesołe piosenki. Dało się zauważyć, że „taniec drwali” i „czekoladowy taniec” wzbudziły wśród publiczności ogromne emocje.

Wesołe Skrzaty” miały również zaszczyt wystąpić na Potyczkach Teatralnych 2017 w Miejskim Ośrodku Kultury  w sobotę 18 marca. Występ był nagrodzony gromkimi brawami i  pięknym dyplomem.

Dzieci z koła teatralnego dzięki takim występom mogą rozwijać swoje zdolności aktorskie, wokalne oraz taneczne i zarazem sprawiać radość innym.

W przedstawieniu udział wzięli:

Małgosia – Amelia Kulesza z kl. I a

Jaś – Dawid Sawicki z kl. I a