MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

 

 

 

„Jaś i Małgosia” na szkolnej scenie

 

 
 

W piątek 17 marca 2017 r. dzieci z koła teatralnego „Wesołe Skrzaty” zaprezentowały kolegom i koleżankom z klas I-III przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia”.

Publiczność z zainteresowaniem śledziła przygody bohaterów. Przedstawienie różniło się od tradycyjnej, znanej wszystkim wersji bajki. Czarownice rozsypały słodycze na drodze i w ten sposób zwabiły Jasia i Małgosię do chatki z piernika. Okazało się, że dzieci są łakomczuchami i wpadły w pułapkę. Na koniec wyszło na jaw, że to nie jest chatka piernikowa tylko fabryka słodyczy, a czarownice to pracownice magazynu. Słodycze zaś  wypadły z ciężarówki, która wyjeżdżała z magazynu. Nawet wilk okazał się być psem, tylko większego nieco wzrostu. Morał bajki była taki, że cudzego nie wolno brać bez pytania. Kolorowe kostiumy, scenografia i efekty dźwiękowe spodobały się wszystkim. Uwagę widzów przyciągnęły wesołe piosenki. Dało się zauważyć, że „taniec drwali” i „czekoladowy taniec” wzbudziły wśród publiczności ogromne emocje.

Wesołe Skrzaty” miały również zaszczyt wystąpić na Potyczkach Teatralnych 2017 w Miejskim Ośrodku Kultury  w sobotę 18 marca. Występ był nagrodzony gromkimi brawami i  pięknym dyplomem.

Dzieci z koła teatralnego dzięki takim występom mogą rozwijać swoje zdolności aktorskie, wokalne oraz taneczne i zarazem sprawiać radość innym.

W przedstawieniu udział wzięli:

Małgosia – Amelia Kulesza z kl. I a

Jaś – Dawid Sawicki z kl. I a

Mama – Pola Kowalenko z kl. I a

Tata drwal – Eryk Rzodkiewicz z kl. II g

Drwal – Igor Marczak z kl. II a

Wilk – Julek Koźluk z kl. II a

Narrator – Nikola Misztalewska z kl. III f

Czarownica 1 – Wiktoria Wojno z kl. III f

Czarownica 2 – Julia Sękowska z kl. III f

Czarownica 3 – Magdalena Bobryk z kl. II g

Czarownica 4 – Wiktoria Mioduszewska z kl. I a

Czarownica 5 – Julia Libuda z kl. II g

Czarownica 6 – Wiktoria Matysek z kl. II g

Monika Chaberek