BAŚNIE PANA ANDERSENA

30 listopada 2016 roku klasy trzecie były w Miejskim Ośrodku Kultury na przedstawieniu, pt „ Baśnie  Pana  Andersena”. Zostało ono przygotowane przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa.

Dzieci obejrzały pokazane w ciekawy sposób fragmenty baśni Hansa Christiana Andersena. Czwórka aktorów bawiła widownię ciekawą interpretacją utworów, barwnymi dekoracjami, efektami świetlnymi oraz porywającą muzyką i piosenkami.

Pokazano fragmenty utworów: „Dziewczynka z zapałkami”, „Nowe szaty cesarza”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Świniopas”.

„Bądź dobry, wesoły, chodź do szkoły. Kochaj mamę, tatę, babcię oraz dziadka- oto cała jest zagadka” – to słowa piosenki, którymi aktorzy zachęcili dzieci, by w życiu odniosły sukces.

Na zakończenie odbyły się warsztaty z dykcji i koncentracji. Aktor udzielił wskazówek, co robić, by ładnie mówić.

Mirosława Wasielak