MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

 

Wycieczka do wioski Świętego Mikołaja

 

 

 

22 grudnia 2016r. klasa II E wybrała się na wycieczkę, aby odszukać tego, który obdarowuje prezentami dzieci na całym świecie. Mowa tu o Świętym Mikołaju.

I tak trafiły do Krainy Świętego Mikołaja. Dzieci przywitał przesympatyczny Elf, który okazał się być przewodnikiem naszej całej wyprawy.

Pod nieobecność Święta Mikołaja mieliśmy okazję wejść do Jego domu i zobaczyć jak mieszka. Mogliśmy obejrzeć jak jest urządzony jego pokój, co robi w wolnym czasie a nawet co je na śniadanie. Po krótkim zwiedzaniu nasz przewodnik zaprowadził nas na poczęstunek i ciepłą herbatę. Najważniejszą jednak rzeczą dla wszystkich dzieci było spotkanie z samym Świętym Mikołajem i otrzymanie słodkich upominków. Każdy miał okazję zdradzić Mikołajowi co chciałby dostać pod choinkę. Mikołaj cierpliwie wysłuchał wszystkich życzeń i obiecał dołożyć wszelkich starań aby one się spełniły. Kolejną atrakcją było robienie pierniczków. Każdy mógł ozdobić pierniczek według własnego pomysłu. Następnie Elf oświadczył nam, że zabierze nas na Pocztę Świętego Mikołaja. Przed wyprawą na Pocztę uczniowie napisali list do Mikołaja, starannie zaadresowali i ozdobili kopertę. Na miejscu można było zauważyć, że Mikołaj jest rekordzistą w liczbie otrzymywanej korespondencji, kartki i listy były z całego świata. Okazało się, że w wiosce Świętego Mikołaja jest również mini ZOO. Uczniowie mogli zobaczyć przeróżne zwierzęta : osiołki, wielbłąda, kangury, jeżozwierze, konie, króliki, małpki. Finałem wycieczki było ognisko. Wszyscy ze smakiem zjedli ciepłe kiełbaski.

Widząc uśmiechnięte twarze wszystkich uczniów, można przypuszczać, że na długo zapamiętają tę wyprawę.

Ogromne podziękowania składamy Pani Marcie Krassowskiej za pomoc w organizacji i opiekę w czasie wycieczki.

Magdalena Zielińska