Mikołajki „W krainie bajek”

6 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoły świętowali Mikołajki. Z tej okazji klasy I-III wzięły udział w przedstawieniu zaprezentowanym przez Teatr Form Różnych w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie pt. „W krainie bajek”.

Dzieci obejrzały, przedstawione w oryginalny i humorystyczny sposób, fragmenty popularnych bajek. Były to m.in. „Królewna Śnieżka”, „Kopciuszek”, „Śpiąca Królewna” i „Czerwony Kapturek”. Wszystkie scenki oprawione zostały w porywające do śpiewu piosenki. Młodych widzów zachwyciła przede wszystkim piękna scenografia oraz ciekawe i barwne kostiumy. Najważniejsze jednak było to, że każda bajka kończyła się jakimś ważnym morałem, radą, którą można zastosować we współczesnym życiu. Uczniowie w ramach podziękowań za przygotowany spektakl nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Zaraz po przedstawieniu pojawił się bardzo ważny gość, którym był Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci otrzymały od niego słodki upominek.

Po spektaklu zadowoleni uczniowie udali się do Galerii SZTUKI "LABIRYNT", aby obejrzeć zbiorową wystawę prac pt. „Zambrów w sztuce”. Zaprezentowane dzieła wykonane zostały za pomocą farb olejnych, akrylowych, akwarelowych oraz pasteli suchych i olejnych. Obrazy zachwyciły zarówno uczniów jak i nauczycieli.

Mikołajki były wspaniałym i pełnym atrakcji dniem. Z pewnością pozostaną w naszych wspomnieniach na bardzo, bardzo długo.

Joanna Osuchowska