MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

 

 

 

„Pioruny” z „czwórki” najlepszą drużyną województwa podlaskiego w Turnieju o Puchar Tymbarka.

 

 
 

W finale wojewódzkim  XVII edycji największego w Polsce i Europie turnieju piłkarskiego udział wzięło 16 drużyn. Nasz powiat reprezentowała  drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie , która zdobyła I miejsce.

Finał turnieju odbył się 12 kwietnia 2017 roku w Sokółce. Po bardzo emocjonujących meczach grupowych, drużyna z Zambrowa rozpoczęła walkę o ćwierćfinał z drużyną z Siemiatycz.  Mecz był bardzo wyrównany, lecz lepsi okazali się nasi zawodnicy wygrywając 6:3. W półfinale młodzi piłkarze z czwórki walczyli z drużyną z Suwałk. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i dopiero gol w ostatniej minucie zdecydował o wygranej 2:1. Finał to spotkanie z doskonale grającą drużyną z SP7  z Łomży, emocje na murawie sięgnęły zenitu. Wygrywając 3:2 w finale czwórka zapewniła sobie tytuł najlepszej drużyny województwa podlaskiego a tym samym udział w wielkim finale na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Skład drużyny: Michał Dębek ( najlepszy strzelec turnieju), Wiktor Balik, Kacper Dybowski, Oskar Karwowski, Gracjan Jastrząb, Kasper Jasionek, Emil Zagroba, Hubert Radwański, Miłosz Dybowski, Andrzej Tyszko. Trener: Jacek Kalupa

Jacek Kalupa