Spacer po Warszawie

26 października 2016 roku uczniowie klas I – III wzięli udział w audycji muzycznej pt. „Spacer po Warszawie”.

Oprócz brzmienia instrumentów (akordeonu, skrzypiec i gitary), dzieci poznały wspaniałe historie ubrane w muzykę. Były to legendy o Bazyliszku, zaklętej złotej kaczce, o Syrence oraz Warsie i Sawie. Aktorzy angażowali dzieci do wspólnego śpiewania oaz odgrywania ról postaci występujących w legendach. Dzięki temu zachęcili młodego słuchacza do odwiedzenia stolicy i zapoznania się z historią Polski.

Wokalistka nauczyła też uczniów refrenu słynnego szlagieru „Warszawa da się lubić”. Pod koniec filharmonii śpiewali go wszyscy uczniowie.

To był niezwykły muzyczny spacer uliczkami Starego Miasta.

Iwona Zakrzewska