Odblaskowa klasa SP4

Dnia 28 września 2016 roku klasa II g wzięła udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez KANDO Plus sp. z o.o. sp. k z siedzibą w Bydgoszczy „Odblaskowa klasa”. Celem konkursu była popularyzacja akcesoriów odblaskowych wśród dzieci szkół podstawowych i przedszkoli.

Warunkiem udziału było wykonanie pomysłowych zdjęć klasy w odblaskowych akcesoriach i wysłanie ich na adres KANDO Plus. Przy pomocy rodziców zorganizowaliśmy kamizelki odblaskowe, opaski na ręce, naklejki i inne akcesoria. Na zdjęcia wybraliśmy plener, miejsca, w których najczęściej przebywamy, a dokładnie ścieżki rowerowe nad Zalewem oraz przejście dla pieszych. Niektórzy uczniowie przyjechali też rowerami opatrzonymi odblaskami. Przez cały czas asekurowali nas rodzice. Najlepsze fotografie wysłaliśmy na konkurs. Teraz z niecierpliwością będziemy czekać na wyniki.

Udział w takim projekcie pokazuje, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo uczniów, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Dzieci przy okazji powtórzyły zasady poruszania się po drogach i przechodzenia przez jezdnię.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom klasy II g, a w szczególności p. Ewelinie Libuda, p. Kindze Rosińskiej oraz p. Edycie Stefanowicz za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu oraz zorganizowanie odblaskowych akcesoriów.

Iwona Zakrzewska