Narodowy Dzień Sportu

Nasza szkoła aktywnie włączyła się do pierwszej edycji ogólnopolskiego projektu popularyzującego aktywność sportową wśród Polaków. W sobotę 26 października 2013r. w wielu miastach w Polsce obchodzono Narodowy Dzień Sportu.

W ramach tego dnia nauczyciele wychowania fizycznego  przygotowali dla uczniów kilka propozycji aktywnego spędzenia wolnego czasu. Zawody odbyły się na naszym obiekcie „Orlik 2012”.

Chłopcy z klas IV – VI wzięli udział w mini-turnieju piłki nożnej. Przystąpiły do niego cztery drużyny: Merkuriale, Czerwone Diabły, Terminatory oraz FC Pingwiny. W tym samym czasie rozgrywany był turniej unihokeja, w którym uczestniczyły trzy drużyny: Surferki, Mistrzowie z Czwórki i Supermeni. W obu przypadkach mecze toczyły się systemem „każdy z każdym”. Na zakończenie  rozegrano mecz koszykówki.

Wszystkie drużyny biorące udział w imprezie sportowej otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsze drużyny – medale ufundowane przez właściciela sklepu sportowego „K-mar” Krzysztofa Krakowskiego.

Narodowy Dzień Sport, który został zorganizowany po raz pierwszy, miał zachęcić Polaków do wyjścia z domów i uczestnictwa w zajęciach fizycznych. Warto dodać, że ambasadorami akcji zostali wybitni, byli sportowcy, m.in. hokeista Mariusz Czerkawski, zapaśnik Andrzej Supron, lekkoatleta Paweł Januszewski oraz piłkarz Marcin Żewłakow.

nauczyciele wychowania fizycznego