Bajki pana Perrault

24 lutego 2017 r. klasy pierwsze i trzecie wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury, by obejrzeć przedstawienie pt:. "Bajki pana Perrault” w wykonaniu Teatru  „ARTENES” z Wrocławia.

Trzy opowiadania: „Czerwony Kapturek”, „Tomcio Paluch” i „Ośla skórka”  zostały przedstawione w taki sposób, aby dzieci mogły dostrzec morał tkwiący w każdej historii. Mistrzem ceremonii był sam Pan Perrault, który wraz z bajkowymi postaciami wyjaśniał, czy należy słuchać starszych, jak zachowywać się wobec obcych oraz co jest ważniejsze: postura czy rozum. Starał się też udowodnić dzieciom jak ważna w życiu jest nadzieja i miłość.

Wspaniała gra aktorów, ciekawa fabuła, piękna muzyka oraz efekty dźwiękowe i świetlne wzbudziły zachwyt wśród młodych widzów.

Spektakl prócz świetnej  zabawy był dla uczniów dobrą okazją do przypomnienia wartości, jakie powinni cenić w życiu.

Grażyna Kołakowska