„Muzyczne sandały pędzącej strzały”.

Dnia 5 kwietnia 2017 roku uczniowie klas I – III mieli możliwość uczestnictwa w audycji muzycznej pt. „Muzyczne sandały pędzącej strzały”.

Pędząca Strzała jest Indianką, która nosi zaczarowane sandały. Te niezwykłe buty same podążają w kierunku muzyki. Dzięki nim Pędząca Strzała poznała już muzykę różnych narodów. Tym razem muzyczne sandały zaprowadziły ją do ogniska, przy którym siedzą trzej kowboje. Mężczyźni grają i śpiewają piękne, wesołe piosenki. Indianka ogromnie zainteresowana tym co słyszy, zakrada się bliżej i chowa się za krzakiem. Dowiaduje się w końcu, że jest to muzyka country, która powstała w Ameryce.

Słuchacze poznają największe przeboje tego gatunku, oraz instrumenty w nim występujące, z których na szczególną uwagę zasługuje banjo – instrument w Polsce mało znany.

Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w audycji, śpiewając piosenki, tańcząc w rytm muzyki country. Na koniec nagrodziły artystów gromkimi barwami.

Małgorzata Puchalska.