Paluchy i szuflady

W mroźny, listopadowy poranek uczniowie klasy VI B i VI C udali się do Teatry Lalki i Aktora w Łomży na spektakl. "Paluchy i szuflady" to cztery historie o zaszufladkowanych dzieciach: śmiesznym Grubasku, Dziewczynce zbyt ślicznej , małym Saperze i Brązowej z daleka. Każda z nich podejmuje temat braku tolerancji i akceptacji ludzi marginalizowanych przez społeczeństwo. Narratorzy ożywiając lalki i maski, stworzyli  spektakl łamiący tabu i skłaniający młodego widza do refleksji oraz odkrycia fascynującego świata inności.

Szóstoklasiści byli zachwyceni sztuką oraz panoramą Łomży, oglądaną z wieży widokowej teatru.

Po obfitym posiłku w McDonald’s, w wyśmienitych humorach wróciliśmy do Zambrowa.

Kl. VI B i VIC