MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

 

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny

 

 

21 marca celebrowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia społeczność naszej szkoły wykonywała plakaty konkursowe nawiązujące do realizowanego projektu ‘English Learning Friends’ w ramach programu Erasmus+. Tematyka prac podzielona została na dwie kategorie. Klasy I-III miały za zadanie wykreowanie nowego wizerunku Mikołaja z miasta Elfville, który po kampanii na temat zdrowego stylu życia jest szczuplejszy. Potrzebuje on też nowego stroju, gdyż klimat na wyspie Sunnyland nie pozwala mu na ciepłe ubrania. W klasach IV-VI uczniowie mieli za zadanie stworzenie plakatów promujących zdrowy tryb życia, które pomogą Mikołajowi wrócić do formy po długiej zimie. Podsumowanie konkursu, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski, koordynatorka projektu p. Barbara Głuszcz oraz nauczycielki p. Dorota Zimacka, p. Agata Czarniakowska odbyło się 22 marca podczas obchodów Dnia Projektu.

Na 6 godzinie lekcyjnej uczniowie klas IV-VI mieli możliwość udziału w zawodach sportowych, które odbyły się na hali gimnastycznej. Organizatorami  rozgrywek byli nauczyciele wychowania fizycznego: p. Iwona Wiaksa, p. D. Kaczyńska, p. G. Łamarz oraz p. R. Dmochowski. Ośmioosobowe drużyny zmagały się z takimi konkurencjami jak: umieszczanie kręgli w hula hoop, toczenie piłek lekarskich, bieg z rakietą tenisową i piłeczką, bieg parami z kółkiem hula hoop.  Warto dodać, że rozgrywki przebiegały w gorącej atmosferze i w duchu zasad fair-play. Najlepsze drużyny, a zostały nimi:

- w kategorii klas IV: klasa IV B

- w kategorii klas V: klasa V B

-w kategorii klas VI: klasa VI B

otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz owoce ufundowane przez Samorząd Uczniowski, które wręczył dyrektor szkoły p. Ryszard Świderski.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Ewelina Łuniewska