MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

 

Obchody Dnia Wolontariatu

 

 

Dzień 5 grudnia jest dniem szczególnym dla wszystkich wolontariuszy na całym świecie, ponieważ właśnie wtedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariatu, którego celem jest uznanie ciężkiej pracy wszystkich tych, którzy niosą bezinteresowną pomoc innym.

W Zambrowie obchodziliśmy to wyjątkowe święto 9 grudnia. W uroczystości, która odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury wzięli udział wolontariusze z miejskich przedszkoli, szkół podstawowych, MG1 oraz szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Suchcicka oraz Jakub Zgiet. Swoją obecnością zaszczycili nas: burmistrz Miasta Zambrów p. Kazimierz Dąbrowski, starosta p. Robert Maciej Rosiak, dyrektor Caritas ks. kan. Andrzej Mikucki, dyrektor MOK p. Marta Konopka oraz sponsorzy.

Tego dnia mogliśmy pochwalić się efektami naszej rocznej pracy, która niejednokrotnie przynosi nam wiele satysfakcji, radości i zadowolenia. Wśród najważniejszych akcji charytatywnych wymieniliśmy: Górę Grosza, zbiórkę makulatury, zbiórkę funduszy i karmy dla bezpańskich zwierząt, loterię mikołajkową, WOŚP, pomoc Marcelince, świąteczną paczkę, Pola Nadziei.

Był to wyjątkowy dzień dla Wiktorii z klasy VA, która wyróżniona została statuetką „Wolontariusz Roku”. Z wielką cierpliwością, starannością i życzliwością angażowała się ona we wszystkie działania charytatywne. Poświęcała swój czas, aby pomagać innym, wkładając w to całe swoje serce. Jej postawa, która godna jest naśladowania, niewątpliwie zasłużyła zatem na uznanie, pochwałę i wyróżnienie.

Ewelina Łuniewska