WYCIECZKA DO WARSZAWY

W piątek 4 listopada uczniowie klasy 4c i 4d pojechali na  wycieczkę do Warszawy. Mimo budowy drogi, podróż minęła  szybko. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od krótkiego spaceru po Starym Mieście i zakupu pamiątek. Przy Kolumnie Zygmunta zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. W Zamku Królewskim uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej „ Z wizytą u króla ”.Przewodnik bardzo ciekawie przedstawił życie dworskie oraz funkcję ceremoniału. Zobaczyliśmy wybrane sale : tronową, balową, jadalnię, sypialnię i garderobę króla. Podziwialiśmy  obrazy, żyrandole i wyposażenie wnętrz.

Następnym  punktem programu  wycieczki  było zwiedzanie wystaw w Muzeum Techniki , które ma swą siedzibę w Pałacu Kultury i Nauki. Nasze zainteresowanie  wzbudziły  dawne rowery, motory i samochody .  Duże wrażenie zrobiły na nas  także pierwsze komputery i maszyny liczące. Niektórzy szczęśliwcy  mogli zagrać w gry komputerowe z lat 80-tych ubiegłego stulecia .

Najwięcej emocji  dostarczył pobyt w kinie 6 D  znajdującym się w Centrum Handlowym  Fort Wola. Obejrzeliśmy 3 krótkie filmy. Dzięki niesamowitym efektom specjalnym odczuliśmy na własnej skórze doznania bohaterów filmu.

Ostatnim punktem  wycieczki był posiłek  w McDonald . Każdy otrzymał zestaw Happy Meal.  Najedzeni, pełni sił i wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Na miejscu byliśmy po 20. Przed szkołą czekali stęsknieni rodzice.

Wycieczka była udana, program zrealizowaliśmy w 100%, pogoda i humory nam dopisywały. Dziękujemy rodzicom za sponsorowanie wycieczki,  opiekę na wycieczce p. Krajewskiej i p. Leśniewskiej,  a pani Starczak za jej zorganizowanie i pilotowanie.

Uczniowie klasy 4c i 4d z wychowawczyniami.