SPRZĄTANIE  ŚWIATA 2016

W piątek 16 września 2016 roku około 200 uczniów naszej szkoły po raz kolejny aktywnie włączyło się w ogólnopolską, ekologiczną  akcję ,, Sprzątanie świata” , która przebiegała pod hasłem ,, Podaj dalej…..czyli drugie życie odpadów”. Jej organizatorem w Zambrowie  był Urząd Miasta, który zapewnił dzieciom  rękawiczki i worki.   Uczniowie uporządkowali  Cmentarz Żydowski, łącznik do ulicy Łomżyńskiej, teren wokół szkoły oraz ulice należące do tzw. ,,działek” .  Zbiórka odpadów prowadzona była w sposób selektywny. Uczniowie zbierali  śmieci do trzech typów worków: na szkło, surowce wtórne i odpady mieszane.

Dzięki takim działaniom środowisko staje się czystsze a uczniowie uczą się o nie dbać. Rozumieją potrzebę segregowania odpadów, wzrasta świadomość ekologiczna .

Koordynator akcji