MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

 

 

98. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

            11 listopada obchodzimy największe polskie święto narodowe – Rocznicę Odzyskania Niepodległości, po 123 latach niewoli. Dzień ten uroczyście obchodzony jest od 1989 roku.

W Zambrowie główna część miejskich obchodów 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczęła się uroczystą Mszą św. W kościele pw. Trójcy Przenajświętszej. Wzięły w niej udział władze samorządowe, poczty sztandarowe przedstawiciele i delegacje zambrowskich szkół, instytucji, urzędów, partii politycznych, kombatanci.

Nasza szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Katarzyna Knapkiewicz, Łukasz Dębowski, Monika Chaberek. Nie zabrakło również zuchów z 4 Zambrowskiej Gromady Zuchowej ,,Leśne Skrzaty”.

Po mszy odbył się przemarsz na Pl. Sikorskiego pod pomnik Powstania Styczniowego. Tam odbyła się druga część oficjalnych uroczystości, w czasie których głos zabrali wicedyrektor Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Zambrowie Dariusz Grabowski, burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski. Prowadzący odczytał list  posła na Sejm RP Lecha Antoniego Kołakowskiego.

Wartę honorową pod pomnikiem zaciągnęły: Maja Dworakowska i Maja Wądołowska.

Uroczystości zakończył krótki patriotyczny koncert Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Zambrowie.

 

phm. Elżbieta Glińska