ZDROWE - NIETRUDNE

Od października 2016 roku klasy II G- wych. I. Zakrzewska i III E – wych. E. Glińska realizujące program autorski ,,Zdrowie to skarb” biorą udział w ogólnopolskim projekcie,, Zdrowe nietrudne”, którego organizatorem jest KUPIEC sp zoo.

Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów klas I – III szkół podstawowych na terenie całego kraju oraz pośrednio, również edukacja dorosłych.

W programie znajdują się materiały edukacyjne. Gry i zabawy, przepisy na posiłki, wskazówki żywieniowe, propozycje aktywności fizycznej oraz ciekawe spotkania z ekspertami. Można je wykorzystać do wspólnego spędzania czasu z rodzinie.

Projektowi towarzyszą też konkursy z nagrodami, a wśród nich: wycieczki dla klas i nowoczesne wyposażenia dla szkół. Ponieważ jesteśmy autorkami programu promującego zdrowie zaangażowałyśmy swoich uczniów do udziału w tym wartościowym przedsięwzięciu.

Mamy nadzieję, że po jego realizacji nasi uczniowie zdobędą wiedzę i umiejętności zdrowych nawyków żywieniowych.

I. Zakrzewska

E. Glińska