Dzień otwarty w naszej szkole

W środowe popołudnie, 12 kwietnia 2017r., korytarze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie wypełniły się roześmianymi i zaciekawionymi przedszkolakami, które wraz z rodzicami miały okazję poznać placówkę. Spotkanie miało na celu oswojenie dzieci z perspektywą rozpoczęcia nauki w I klasie. Dla rodziców natomiast było świetną okazją do zapoznania się z głównymi założeniami szkoły, planami i przebiegiem edukacji.

Na początku spotkania pan dyrektor, Ryszard Świderski, powitał przybyłych gości i przedstawił rodzicom zasady funkcjonowania szkoły. W swoim wystąpieniu wspomniał o sukcesach, jakie odnoszą nasi uczniowie na szczeblach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych.  Zapoznał również rodziców z planami na nowy rok szkolny i zaprosił do obejrzenia przedstawienia wystawianego przez szkolne koło teatralne ,,Wesołe Skrzaty”.

Przyszli uczniowie mieli też okazję zobaczyć halę sportową oraz uczestniczyć w pokazie umiejętności sportowych dzieci z klas o profilu sportowym oraz pierwszoklasistów  realizujących program ,,Mali Mistrzowie”.

W dalszej części dzieci podzielone na grupy przystąpiły pod opieką przyszłych wychowawców do zwiedzania szkoły. Niewątpliwą atrakcją dla małych gości stały się ćwiczenia, w których nauczyciele przedstawili sposoby wykorzystania tablic interaktywnych i zasobów multimedialnych jako nowoczesnych narzędzi w procesie dydaktycznym. Takie zajęcia były nie tylko wspaniałą zabawą, ale też zainspirowały dzieci do twórczego myślenia. Kolejnym punktem wycieczki po szkole była wizyta w bibliotece, harcówce oraz świetlicy szkolnej.

Słodkim elementem kończącym zwiedzanie były kolorowe lizaki dla wszystkich przedszkolaków, które miały i okazję i zapewne  przekonały się,  że „nie taka szkoła straszna jak ją malują.

Wioletta Walasek

Elżbieta Glińska