MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

 

 

DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ 2017

 

 

            Każdego roku 22 lutego w rocznicę urodzin generała Roberta Baden – Powella założyciela skautingu, skauci na całym świecie, zuchy, harcerze i instruktorzy ZHP obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. Ten specjalny dzień uświadamia nam, że wszyscy jesteśmy przyjaciółmi.

W tym dniu wszyscy harcerze składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku.

Wieczornica z okazji DMB w Zambrowie odbyła się w naszej szkole 24 lutego o godz. 17.00. Udział w niej wzięli m. in. phm. Lidia Grad, dh. Wiktoria Grad, dh. Natalia Glińska, dh. Anna Karwowska oraz drużyna harcerska i gromada zuchowa z Zambrowa: 33. ZDH im, mjr Stanisława Knapika  z drużynową pwd. Katarzyną Powichrowską na czele, 4. ZGZ ,,Leśne Skrzaty” z drużynową phm. Elżbietą Glińską. Na uroczystości nie zabrakło również rodziców.

W czasie spotkania goście rozpalili symboliczne ognisko. Wieczornica rozpoczęła się od gawędy, którą opowiedziała drużynowa ,,Leśnych Skrzatów”. Następnie goście i gospodarze zaprezentowali przygotowane na spotkanie pląsy i piosenki. Uroczysta wieczornica była wyjątkową chwilą dla zuchów z 4. ZGZ ,,Leśne Skrzaty”: Oliwii Chryczyk, Antoniny Grzenieckiej, Igi Zaremby, Olgi Modzelewskiej, Patrycji Włodkowskiej, Marii Grabowskiej, Patryka Chankowskiego, Bartłomieja Jonasza, Gabriela Lutostańskiego, Kamila Zakrzewskiego, Kamila Kossakowskiego i Artura Dołęgowskiego, którzy złożyli Obietnicę Zuchową na ogień, proporzec gromady oraz flagę Polski, po czym otrzymali znaczki zucha.

            Wieczornica zakończyła się tradycyjnym zgaszeniem ognia podczas ,,Pożegnalnej pieśni” i zawiązaniem kręgu, do którego stanęli również rodzice najmłodszych zuchów. Po odśpiewaniu ,,Bratniego słowa” i puszczeniu iskry przyjaźni krąg został rozwiązany.

phm. Elżbieta Glińska