MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

 

 

"LEŚNE SKRZATY" NA ZLOCIE W ROSOCHATEM KOŚCIELNEM

 

 

            Zuchy z 4 ZGZ ,,Leśne Skrzaty” w dniach 25 – 26. 11. 2016r. uczestniczyły                     w XI Jesiennym Zlocie Harcerskim w Rosochatem Kościelnem. Jak zwykle zostały serdecznie przywitane przez drużynową 14 DH z Rosochatego phm. Małgorzatę Gołaszewską  - Zarębę. Po zakwaterowaniu i wspólnej kolacji w gromadzie przygotowaliśmy się do apelu. Apel rozpoczynający to ważny punkt każdego zlotu. Potem – świeczkowisko. Nasza przedstawicielka Majka rozpalała ogień. Przepiękną gawędę o przyjaźni i wzajemnej pomocy opowiedział jeden z gości druh Waldemar Gołaś. Zuchy i harcerze zgodzili się z nim, że przyjaźń jest bardzo ważna w naszym życiu.

            Po rozwiązaniu kręgu odbyły się zajęcia praktyczne. Każda gromada i drużyna otrzymała duże serca z papieru. Na polecenie dh. Małgosi rwano go na kawałki. Następnie trzeba było je posklejać. Zadanie bardzo trudne, bo jak posklejać maleńkie kawałeczki? Porwane serce symbolizowało przykrości, jakich doznajemy i jakie sprawiamy innym. Doszliśmy do wniosku, że czasami samo ,,Przepraszam” nie wystarcza. Na naszych sercach powstają blizny.

            Kiedy już myśleliśmy o ,,Festiwalu Zabawy” odgwizdano przygotowanie się do ,,Nocnego Biegu Matematycznego”. Nie bez znaczenia okazały się nasze zdolności matematyczne. Wszystkie zadania patrolowe zostały wykonane w 100%. Nadszedł czas na zabawę. Karaoke, pokaz mody, wróżby andrzejkowe, dyskoteka do północy, a potem grzecznie na spoczynek. W sobotę podczas apelu wszystkie drużyny zostały podzielone na patrole. Dostaliśmy mapy miejscowości do ręki i w drogę. Pogoda nam sprzyjała. Zadania patrolowe wykonane wszystkie. Niektórzy przez cały tydzień nie pokonają pieszo tyle drogi, co my w ciągu 40 minut. Po powrocie wykonywaliśmy kartki świąteczne, które niedługo zostaną sprzedane na aukcji przez 14 DH. Dochód zostanie przekazany na paczki świąteczne dla dzieci  z rodzin potrzebujących pomocy. Po zajęciach pyszny obiadek: bigosik z kiełbaską, który zjadły nawet niejadki.

            Zlot dobiegł końca. Na apelu zamykającym otrzymaliśmy dyplom uczestnictwa i dyplom z nocny bieg. Przyjechali po nas rodzice, którym bardzo serdecznie dziękujemy – p. M. Krassowskiej, p. Ł. Chankowskiemu, p. M. Dworakowskiemu, p. K. Zarembie i p. M. Jonaszowi.

phm. Elżbieta Glińska