IX Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

1 grudnia odbył się IX Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych, przeprowadzony pod patronatem Starosty Zambrowskiego. Jego organizatorem była Bursa Szkolna Nr 1 w Zambrowie oraz parafia pw. Ducha Świętego.

W tegorocznej edycji udział wzięło 136 uczniów szkół podstawowych, średnich i gimnazjów. W sumie do konkursu zgłoszono 78 szopek. Wśród 41 prac reprezentujących szkoły podstawowe, znalazły się szopki uczniów naszej szkoły.

Jury oceniało prace na podstawie ogólnego wrażenia artystycznego, oryginalności projektu oraz doboru i wykorzystania materiałów. Przy ocenie pod uwagę brane były motywy religijne, regionalne oraz wkład pracy, estetyka i trwałość szopki.

Ostatecznie I miejsce otrzymali: Martyna Emilia Wołpiuk i Kamil Wołpiuk z kl. III A.

Nasi zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci tabletów, dukaty powiatu oraz dyplomy. Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie oraz opiekunowie nagrodzeni zostali dyplomami.

Warto przypomnieć, że 8 grudnia szopki zostaną wystawione na aukcję charytatywną, z której dochód będzie przeznaczony na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci oraz pomoc socjalną seniorom - podopiecznym stowarzyszenia „Szansa” w Zambrowie.

Sponsorami nagród byli:

·         Starostwo Powiatowe w Zambrowie

·         Firma „Golchem”

·         Maximus Broker Sp. z o.o.

·         Bank Spółdzielczy w Zambrowie

·         Firma Tepsanet

·         Centrum Usługowo-Handlowe „Gregorek”

·         SM „Mlekpol”

·         PZU oddział w Zambrowie

·         Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Piekarnia Wiesław Gregorek

·         ZCiW sp. z o.o.

Edyta Kossakowska - Wołpiuk