„Bezpiecznie podczas ferii”

W dniach 4-5 stycznia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Zambrowie uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach z pracownikami policji nt. „Bezpieczne ferie zimowe”.

Podczas zajęć prowadzonych przez panie policjantki  dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie spędzać czas wolny od zajęć szkolnych. W trakcie spotkań omówiono zasady bezpiecznych zabaw na świeżym powietrzu: z dala od ruchliwych ulic, na specjalnie przygotowanym lodowisku. Część dzieci wyjedzie na wypoczynek zorganizowany, niektórzy wyjadą do swoich rodzin, ale zdecydowana większość spędzi je po prostu w miejscu zamieszkania.

W domu wcale nie musi być nudno. Panie zwracały uwagę na to, że ci, którzy pozostaną w domach,  mogą równie ciekawie spędzić ferie, np. uczestnicząc w zajęciach w Domu Kultury czy na zimowisku  organizowanym  w szkole. Uczniowie podawali sposoby organizowania sobie zajęć w domu. Wielu z nich będzie spędzało czas, korzystając z komputera i Internetu.

Panie policjantki omówiły również zagrożenia oraz zasady związane z bezpieczeństwem w Internecie. Zajęcia przeprowadzono używając prezentacji multimedialnej, co wpłynęło na atrakcyjność omawianego tematu. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, zadawały wiele ciekawych pytań.

Mam nadzieję, że omówione zasady bezpieczeństwa i cenne wskazówki przekazywane przez panie w mundurach, utrwalą się w pamięci uczniów. Przyczynią się także do zachowania większej rozwagi podczas zimowego wypoczynku.

Cecylia Łagutowska