„Niezapomniany mecz”

1 kwietnia 2017r. grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wyjeździe do Warszawy na stadion klubowy Legii Warszawa, gdzie mogli na żywo zobaczyć rozgrywki z drużyną Pogoni Szczecin. Uczniowie klas II-VI zostali przywiezieni przez rodziców na dworzec PKS-u, gdzie kontrolę nad uczniami przejęli opiekunowie p. Iwona Wiaksa, p. Cecylia Łagutowska i p. Edyta Kossakowska-Wołpiuk.

Już w czasie podróży wszystkim dopisywały humory. Dzieciaki trenowały okrzyki sportowe i śpiewały piosenki. Na miejscu mogły zrobić sobie zdjęcie przed pomnikiem słynnego piłkarza, Kazimierza Deyny, oraz zakupić pamiątki w sklepie dla fanów Legii. Dużym zainteresowaniem cieszyły się szaliki oraz bransoletki na rękę w barwach klubowych, które kupowały zarówno dziewczynki jak i chłopcy.

Po przejściu kontroli na bramkach znalazły się na potężnym stadionie, który zrobił na nich duże wrażenie. Przed meczem dzieci mogły spróbować swoich umiejętności piłkarskich na mini-boiskach. Dużym powodzeniem cieszyła się żywa maskotka Legii. Z brązowym misiem wszyscy chętnie robili sobie zdjęcia. Niektórzy ustawili się w kolejkę do malowania twarzy w znaczki Legii (małe serduszka i kwadraty z barwami klubowymi). Wyposażeni w napoje i przekąski uczniowie zasiedli na trybunach w sektorze rodzinnym. Panowała naprawdę miła i bezpieczna atmosfera. To wszystko dodawało dzieciom odwagi i sprawiało wielką frajdę. Wszyscy poczuli sportowego ducha.

Zambrowska „Czwórka” zajęła miejsca w pierwszych rzędach, dzięki temu bardzo dobrze widziała zarówno rozgrywających jak i ławkę rezerwowych. Cały stadion wypełniony był po brzegi. Gdy na boisko weszli zawodnicy obu drużyn, na ogromnych telebimach kibice mogli zobaczyć ich twarze. Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem przez wszystkich piosenki Czesława Niemena „Sen o Warszawie”-  oficjalnego  hymnu Legii. Nasi uczniowie dzielnie kibicowali, wymachując szalikami i śpiewając klubowe piosenki. Mecz zakończył się 2:0 dla naszej drużyny.

Pełni pozytywnych emocji wszyscy opuścili stadion z myślą, że chętnie wrócą tu jeszcze raz.

Cecylia Łagutowska, Edyta Kossakowska-Wołpiuk