Bezpieczne Ferie

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe-czas zasłużonego wypoczynku dla uczniów. Dorośli zarówno nauczyciele jak i rodzice pragną zadbać, aby dzieci spędziły ten czas bezpiecznie i pożytecznie.

W tym celu w przedostatnim tygodniu przed feriami zorganizowaliśmy w szkole akcję profilaktyczną dla klas I-III pt. „Bezpieczne ferie”. Zaprosiliśmy do szkoły pracowników policji, aby zaprezentowali sposoby bezpiecznego spędzania czasu  na placach zabaw, na lodowiskach zarówno w miejscu zamieszkania jak i podczas wyjazdów zorganizowanych.

Panie policjantki przypomniały dzieciom o zasadach zachowania się w kontaktach z nieznajomymi oraz o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Uczniowie aktywnie angażowali się podczas zajęć, dyskutowali i uzupełniali otrzymane materiały w postaci krzyżówek i łamigłówek.

Myślę, że nasi uczniowie wyposażeni w taką  wiedzę po feriach wrócą zdrowi, szczęśliwi i wypoczęci z nowymi siłami i zapałem do nauki.

Cecylia Łagutowska