„Lekcja zdrowia”

W dniu 25.10.2016 r. uczniowie klas I-III, realizujący programy ekologiczne       i zdrowotne, mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z Joanną Kalinowską           i Przemysławem Jareckim - pracownikami Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Białymstoku. Głównym  jego celem było kształtowanie nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców, warzyw i produktów mlecznych w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania.  Spotkanie promowało programy administrowane przez ARR: „Owoce i warzywa        w szkole” oraz Mleko w szkole”.

Lekcję zdrowia” rozpoczęto częścią teoretyczną, podczas której udzielono podstawowych informacji związanych z programem. Następnie dzieci obejrzały ciekawy film edukacyjny na temat właściwej diety pt, „Zachowaj równowagę”. Dopełnieniem spotkania było wręczenie gadżetów przypominających o konieczności spożywania zdrowych posiłków. Po części teoretycznej uczniowie dwóch klas przystąpili do prawdziwych kulinarnych wyzwań. Dzieci, pod czujnym okiem prowadzących, miały za zadanie przygotować smaczne i zdrowe kanapkiz przywiezionych przez gości produktów, a następnie z jeszcze większym zapałem je zjeść. Wybór produktów, krojenie, ozdabianie kanapeczek sprawiły, że każdy uczestnik spotkania był zadowolony i przekonany o tym, że warto jeść warzywa i owoce. Uczniowie poczęstowali swoimi smakołykami kolegów i nauczycieli innych klas.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Agencji Rynku Rolnego za spotkanie. Taka forma przeprowadzanych zajęć aktywizuje dzieci i zapada głęboko     w ich pamięci.

Bożena Zaręba

Iwona Zakrzewska