WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

Dnia 25 maja uczniowie klasy I b i II d uczestniczyli w wycieczce do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie.

Uczestników wycieczki powitał aspirant sztabowy pan Rafał Grodzki i na placu przed budynkiem straży   opowiadał o bardzo ważnej dla społeczeństwa, odpowiedzialnej i trudnej służbie. Uczniowie mogli przyjrzeć się z bliska, jak wygląda strój strażaków, w którym wyjeżdżają na akcje.

Dzieci miały możliwość obejrzenia samochodu gaśniczego z modułem ratownictwa technicznego oraz specjalnego samochodu z podnośnikiem hydraulicznym. Uczniowie z uwagą obserwowali, jak podnośnik wzniósł się na wysokość dziesiątego piętra. Oglądali wyposażenie samochodów strażackich i interesowali się, co jest potrzebne do walki z pożarami, z powodziami, ze skutkami ulew, z wichurami, ratowaniem środowiska przed skażeniami itp. Mieli też możliwość wejścia do wozu strażackiego. Ta atrakcja bardzo się wszystkim spodobała.

Dzieci pochwaliły się przed strażakami swoją wiedzą, zdobytą w szkole. Przypomniały, w jakich sytuacjach wzywa się straż pożarną, pamiętały również numery alarmowe. Wiedziały, jak zadzwonić po pomoc i jakich informacji należy udzielić.

Ostatnią atrakcją było obserwowanie kurtyny wodnej. Ponieważ dzień był ciepły, znaleźli się śmiałkowie, którzy przebiegli pod wodną mgiełką.

Serdecznie dziękujemy panu Komendantowi Straży Pożarnej w Zambrowie za pozwolenie zwiedzenia jednostki, a panu Rafałowi Grodzkiemu  i dyżurującym strażakom za ukazanie uczniom, jak ważna i odpowiedzialna jest praca strażaków.

Uczniowie kl. I b i kl. II d

z wychowawczyniami B. Wojsz i M Puchalską