SPOTKANIE OPŁATKOWE W KLASIE I B

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą piękne polskie tradycje: ubieranie choinki, wspólne śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń.

Aby kultywować zwyczaje, zintegrować zespół klasowy oraz rodziców i poczuć magię świąt społeczność klasy I b postanowiła zorganizować klasowe spotkanie opłatkowe.

W sali rodzice i dzieci własnoręcznie wykonali ozdoby na choinkę. Pod zwinnymi palcami uczestników spotkania powstawały bajeczne aniołki, zwierzęta, bałwanki, bombki i kolorowe łańcuchy, którymi uczniowie ozdobili klasowe drzewko.

Przy choince świecącej świątecznym blaskiem, wokół wigilijnego stołu wszyscy wspólnie śpiewali kolędy. Następnie klasowa rodzina podzieliła się opłatkiem, dorośli i dzieci składali sobie najlepsze świąteczne i noworoczne życzenia.

Na zakończenie uczestnicy spotkania częstowali się słodkościami przyniesionymi przez rodziców.

To była bardzo miła uroczystość.

Uczniowie klasy I b wraz z wychowawczynią dziękują wszystkim rodzicom za wspólną organizację spotkania opłatkowego.

Bożena Wojsz