ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ DRZEWA

Dzień Drzewa jest międzynarodową akcją sadzenia drzew, której towarzyszy program edukacji ekologicznej.

Co roku uczniowie naszej szkoły obchodzą to święto. W tej akcji zawsze wspierają nas pracownicy nadleśnictwa.

W tym roku, 10 października ciekawą lekcję edukacji ekologicznej dla uczniów klas: I b, II a, II d, III a, IV a, IV d i VI d przeprowadziła pani leśnik Katarzyna Sobocińska z Nadleśnictwa Łomża. Uczniowie dowiedzieli się, jakie korzyści mamy z drzew oraz jakie są zagrożenia dla lasów. Na zakończenie prezentacji dzieci uczestniczyły w konkursie, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

Następnie wszyscy udali się na plac przy szkole i zasadzili drzewko. Dzieci dopilnują, aby wyrosło z niego duże drzewo. Zwieńczeniem święta było „zielone ślubowanie” złożone przez dzieci: „Ślubujemy dbać o posadzone krzewy i drzewa, nie niszczyć ich, troszczyć się o przyrodę na Ziemi”.

Małgorzata Puchalska

Ewa Hryńko