MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

   

         „ Wspomnienia o tych, których już nie ma …”

                  - spacer po cmentarzu

 

 
 

Listopad to miesiąc zadumy i wspomnień  tych, którzy odeszli już od nas. Nie zapominamy również o tych, którzy zginęli w obronie  naszej Ojczyzny .

W dniu 28 października 2016 r. jak co roku z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych  oraz rocznicy Powstania Listopadowego uczniowie klasy IIb wraz z wychowawczynią wybrali się na Cmentarz Komunalny w Zambrowie, by pochylić się nad grobami tych, co już odeszli, których nie ma wśród nas.

 Na cmentarzu uczniowie odwiedzili również grób Powstańców z roku 1863-64, pomnik poświęcony pamięci żołnierzy Wojska Polskiego poległych w obronie Ojczyzny w dniu 11 września 1939 r. w bitwie o Zambrów oraz pomnik żołnierzy Armii Krajowej i ich rodzin rozstrzelanych przez hitlerowców w kwietniu 1943 r. W każdym z tych miejsc uczniowie zapalili znicze i uczcili pamięć poległych minutą ciszy.

Spacer po cmentarzu był dla wszystkich chwilą refleksji i zadumy oraz pielęgnowaniem wieloletniej tradycji Wszystkich Świętych. Dzięki takim spacerom słowa wielkiego poety Horacego „Nie wszystek umrę” Pieśń III nabierają wyjątkowego znaczenia i mocy. Pamięć o bliskich pozostaje w nas.

                                   Uczniowie kl. II B z wychowawczynią Barbarą Tabędzką