PRAWDZIWY DOWÓD PAMIĘCI

12 września uczniowie klasy II B wybrali się na wycieczkę po okolicy w celu praktycznej nauki przechodzenia przez jezdnię jak również rozpoznawania znaków drogowych.

Trasa wycieczki nie była przypadkowa bowiem biegła w kierunku ulicy Kardynała Prymasa Wyszyńskiego gdzie dzień wcześniej odbywały się obchody związane z 77 rocznicą bitwy o Zambrów. Pod odnowionym pomnikiem ku czci żołnierzy 71 Pułku Piechoty poległych we wrześniu 1939 r. uczniowie wysłuchali krótkiej historii bitwy o Zambrów, w której poległo wielu polskich żołnierzy a następnie  zapalili znicz i oddali hołd poległym minutą ciszy.

Był to prawdziwy dowód pamięci o bohaterach Ojczyzny, o których na pewno uczniowie klasy II B nie zapomną.

Uczniowie kl. II B z wychowawczynią Barbarą Tabędzką