II b z wizytą w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Zambrowie.

We wtorek 16 maja uczniowie klasy II b odwiedzili Poradnię Psychologiczno-  Pedagogiczną w Zambrowie.

Zostali tam zaproszeni przez mamę Marysi – p. Barbarę Grabowską.

Zajęcia rozpoczęły od spotkania z pracownikami poradni. Pani dyrektor zapoznała uczniów z pracą psychologa, pedagoga i logopedy. Następnie dzieci podzielone na grupy wzięły udział  we wspólnym czytaniu, rozwiązywaniu quizów oraz brały udział w  zabawach, które, poprzez przeniesienie w świat baśni i bajek, miały na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych .

Drugoklasiści mieli także okazją do obejrzenia wystawy prac plastycznych, konkursu czytelniczego pt „W magicznym świecie baśni i bajek”, które eksponowane były na głównym korytarzu poradni .Wśród pięknych prac uczniowie odnaleźli sześć prac swoich koleżanek i kolegów z klasy . Jednak tylko  praca Piotra Wiski została wyróżniona.

Na koniec wizyty  zrobiono pamiątkowe zdjęcie z panią dyrektor, która po raz kolejny zaprosiła uczniów klasy IIb tym razem  do udziału w wystąpieniu pod hasłem „Dlaczego warto czytać książki?” . Spotkanie to odbyło się 18 maja podczas Dni Otwartych Poradni.

Szczególne podziękowania składamy mamie Marysi, pani Barbarze Grabowskiej za zaproszenie i poświęcony nam czas oraz pracownikom  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zambrowie za ciekawe zajęcia, które dostarczyły wszystkim uczniom   niezapomnianych wrażeń.

Uczniowie kl. II b z wychowawczynią B. Tabędzką